Asset Publisher Asset Publisher

JUBILEUSZOWE CHOINKI Z OKAZJI 75-LECIA RDLP GDAŃSK

W tym roku Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku obchodzi 75-lecie istnienia. I z tej właśnie okazji Nadleśnictwo Kaliska przekazało jubileuszowe choinki lokalnym instytucjom i organizacjom pożytku publicznego. Podarowane drzewka to świerki hodowane na plantacjach specjalnie na świąteczne okazje.

Mamy nadzieję, że podarowane choinki przyczynią się do spędzenia świąt w miłej atmosferze.

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.
                                                           PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!