Asset Publisher Asset Publisher

Wykaz „ekosystemów referencyjnych” na terenie Nadleśnictwa Kaliska, na potrzeby certyfikacji leśnej

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że wszelkie opinie, uwagi, pytania dotyczące „ ekosystemów referencyjnych" na terenie Nadleśnictwa Kaliska  można nadal zgłaszać do biura Nadleśnictwa. Osobą do kontaktu w tej sprawie jest Pani Katarzyna Mroczkiewicz, tel. 58 5889 787, email: k.mroczkiewicz@gdansk.lasy.gov.pl


Osoby, instytucje lub organizacje społeczne zainteresowane typowaniem powierzchni "ekosystemów referencyjnych" , zapraszamy do konsultacji.

Mapa ekosystemów referencyjnych na terenie Nadleśnictwa Kaliska

Wykaz ekosystemów referencyjnych na terenie Nadleśnictwa Kaliska

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Certyfikat FSC

Nadleśnictwo Kaliska posiada Certyfikat Forest Stewardship Council® (FSC® C002316), który został wydany 13 listopada 2017 r. w programie Qualifor (instytucja posiadająca akredytację: SGS). Certyfikat nosi numer SGS-FM/COC-000007 i jest ważny (po przeprowadzeniu corocznych audytów okresowych) do 12 listopada 2022 r.


FSC to skrót od angielskiej nazwy organizacji Forest Stewardship Council®, założonej w 1993 r. w Meksyku. Celem jej działalności jest popularyzacja przyjętego przez tą organizację sposobu prowadzenia gospodarki leśnej. Początkowo, obszarem zainteresownia FSC była ochrona lasów tropikalnych przed ich eksploatacją. Obecnie warunkiem otrzymania certyfikatu FSC jest prowadzenie gospodarki leśnej z uwzględnieniem regulacji prawnych danego kraju oraz międzynarodowych traktatów i porozumień, których dany kraj jest sygnatariuszem. Obligatoryjne jest również spełnienie zasad i kryteriów uzgodnionych przez członków organizacji FSC.
Nadleśnictwo Kaliska posiada Certyfikat Forest Stewardship Council® (FSC® C002316), który został wydany 13 listopada 2017 r. w programie Qualifor (instytucja posiadająca akredytację: SGS). Certyfikat nosi numer SGS-FM/COC-000007 i jest ważny (po przeprowadzeniu corocznych audytów okresowych) do 12 listopada 2022r.

https://us.fsc.org/en-us