Lista aktualności Lista aktualności

VII Wojewódzki Marsz na orientację Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

W dniach 5-7.09.2014 na terenie nadleśnictwa odbył się kolejny marsz na orientację młodzieżowych drużyn pożarniczych.

W dniach 5-7 września 2014 roku obył się VII Marsz na Orientację Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Czarnej Wodzie. W tegorocznej edycji marszu wzięło udział 28 patroli 7 osobowych. Trasa marszu liczyła około 22,5 km i znajdowało się na niej 15 punktów kontrolnych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z wielu dziedzin zarówno związanych z ich służbą w OSP jak i sprawnością fizyczną, znajomością przyrody czy szybkością i sprytem.
Na każdym z punktów kontrolnych na patrole czekało moc wrażeń i wyzwań, wszystko przygotowane przez członków jednostki OSP Czarna Woda oraz gości zaproszonych do współpracy, m.in. Policjantów z Komisariatu w Kaliskach, Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim oraz jednostek ochotniczych z Lubik, Złego Mięsa, Leśników z Nadleśnictwa Kaliska oraz instruktorów i harcerzy Hufca ZHP Sopot.
Przez trzy dni trwania marszu jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych bawiły się na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej Leśna Huta, niedaleko Czarnej Wody.
W niedzielę odbyła się polowa msza św. i oficjalne zakończenie rajdu, na którym zostały przedstawione wyniki współzawodnictwa między drużynami, a na sam koniec wręczono nagrody i podziękowań dla osób i instytucji, które wsparły tegoroczny marsz.
Najlepsza ze wszystkich okazała się OSP Pastwa Kwidzyn.