Wydawca treści Wydawca treści

Program „Zanocuj w lesie” w Nadleśnictwie Kaliska

Z dala od zgiełku i tłumów, wśród pachnącej żywicą ciszy, położony na północnym skraju Borów Tucholskich obszar specjalnie wyznaczony na potrzeby uprawiania bushcraftu oraz survivalu. Zapraszamy serdecznie!

Mapa przygotowanego dla Was obszaru w Nadleśnictwie Kaliska:

 

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie - tu kliknij - oraz z poziomu aplikacji mobilnej mBDL android lub  iPhone, z menu wybierz  mapy BDL mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru (załącznik w materiałach do pobrania);

  2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu . Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem;

  3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu w plikch do pobrania na dole strony;

  4. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu;

Prace z zakresu gospodarki leśnej w 2024 roku odbywają się w wydzieleniach:
•             Leśnictwo Bartel Mały – 153b, 181a, 181b, 182a,182b, 217f, 248f, 273t,
•             Leśnictwo Wojtal – 219a, 223b,
•             Leśnictwo Leśna Huta – 255d, 255g, 256d, 256f, 256h, 256i, 279o, 280a, 280b, 281a, 281b, 281c.

 

W okresie 28.05 - 25.06.2024 na obszarze programu ZANOCUJ W LESIE wykonywane będą prace z pozyskania drewna w oddziale: 279o.

 

  1. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków;

  2. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin i nadleśnictw. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  Harmonogramy polowań zbiorowych zostaną niezwłocznie zaktualizowane na stronie po otrzymaniu informacji o ich terminie. Informacje o terminach polowań zbiorowych znajdują się także na stronach gmin.

 

  1. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (załącznik w materiałach do pobrania) oraz przesłanie go na adres: kaliska@gdansk.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi;

  2. Teraz nie pozostaje nic innego jak pakować plecak i ruszać ku przygodzie!

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Dominika Robert, dominika.robert@gdansk.lasy.gov.pl, nr tel. 577 677 825 (preferowany kontakt mailowy).

Nadleśnictwo Kaliska  przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.